Kancelaria PMTW

 

Kancelaria PMTW

Kancelaria Adwokacko-Radcowska PMTW została założona przez adwokata Tomasza Winiarskiego oraz radcę prawnego Piotra Michałowskiego w 2021 r. w celu prowadzenia działalności pod jedną firmą.

Adwokat

Tomasz Winiarski

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość. Egzamin adwokacki złożył po odbyciu aplikacji przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Biegle posługuje się językiem angielskim. Od 2019 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką.

 

W ramach praktyki zawodowej specjalizuje się w prawie imigracyjnym. Reprezentuje swoich klientów w toku postępowań przed wojewodami, a także zapewnia bieżącą pomoc prawną przedsiębiorcom zatrudniającym cudzoziemców. Dużo uwagi poświęca także zagadnieniom z szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Regularnie zastępuje swoich klientów w postępowaniach sądowych.

 

Radca prawny

Piotr Michałowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bezpośrednio po uzyskaniu tytułu magistra prawa rozpoczął aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, którą ukończył w 2018 roku. Od 2019 roku prowadzi indywidualną praktykę zawodową. Posługuje się językiem angielskim.

Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z o.o. W ramach wieloletniej współpracy w kancelarii podatkowej nabył doświadczenie w prowadzeniu spraw podatkowych. W swojej praktyce zawodowej łączy elementy prawa cywilnego i podatkowego. Reprezentuje interesy klientów w postępowaniach zarówno przed sądami powszechnymi jak i sądami administracyjnymi.

Kancelaria PMTW została zbudowana na nowoczesnym modelu biznesowym wykorzystującym możliwości technologiczne usprawniające codzienną współpracę oraz komunikację. Korzystamy z rozwiązań zaproponowanych przez technologię chmurową firmy Microsoft. Zapewniają one prywatność oraz bezpieczeństwo danych, a jednocześnie korzystanie z nich jest intuicyjne i przystępne dla każdego.

Naszym klientom udostępniamy fragment naszego wirtualnego dysku dedykowany ich sprawom, dzięki czemu każdy z nich ma dostęp do dokumentacji zgromadzonej w ramach poszczególnych zleceń. Umożliwiamy jednoczesną pracę kilku osób nad tym samym dokumentem, co znacznie ułatwia współpracę oraz daje możliwość obserwowania dokonywanych zmian. Oprócz tradycyjnej korespondencji mailowej umożliwiamy przesyłanie plików przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft SharePoint zapewniającej ich automatyczną synchronizację. Kładziemy przy tym bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo danych cyfrowych. Stosujemy ochronę przed cyberzagrożeniami zapewniając poufność i integralność danych zgromadzonych w chmurze.

U nas każdy klient może w łatwy i bezpieczny sposób skontaktować się z Kancelarią nie tylko drogą mailową, ale również przy użyciu aplikacji Microsoft Teams. Szybka wymiana informacji z wykorzystaniem czatu sprzyja sprawniejszej obsłudze i łatwiejszemu pozyskaniu informacji.

Poza tradycyjnymi spotkaniami organizujemy także spotkania online, podczas których prowadzimy wideorozmowy z naszymi klientami. Zależy nam na tym, aby jak najmniej czasu poświęcać na planowanie spotkań kosztem czasu spędzonego na rozmowie z klientem. W przypadku klientów, z którymi współpracujemy długofalowo, rezerwacja spotkania następuje w ramach aplikacji Microsoft Bookings. Istnieje możliwość zmiany terminu lub anulowania spotkania.

Oparcie współpracy na powyższych zasadach wymaga założenia przez klienta darmowego konta Microsoft, w czym pomoże, w razie potrzeby, nasz informatyk. Logowanie do systemu następuje przez przekierowanie ze strony internetowej Kancelarii PMTW. Dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań zapewnia płatny pakiet Microsoft 365 dla firm, z którego korzystamy w szczególności w przypadku stałych obsług prawnych.

W naszej działalności wykorzystujemy kwalifikowane podpisy elektroniczne. Oświadczenia opatrzone w ten sposób podpisem i przesłane drogą elektroniczną są równoważne w skutkach zwykłej formie pisemnej. Dążymy do tego, aby dokumentacja papierowa została ograniczona do minimum.

Świadczymy pomoc prawną w tych dziedzinach prawa, w których się specjalizujemy. W zakresie szerszym, niż wskazany w ofercie, sprawy prowadzimy jedynie po indywidualnym uzgodnieniu z klientem. Jesteśmy otwarci na nowe zagadnienia. Zapraszamy do współpracy.

Kancelaria Adwokacko – Radcowska PMTW

Winiarski, Michałowski spółka partnerska

 

ul. Towarowa 23

43-100 Tychy

                                                                                                  

NIP: 646-299-14-88
KRS: 0000920962
REGON: 520-048-174
ING Bank Śląski S.A.
PL 29 1050 1399 1000 0092 9012 2861
PM: 606 101 331
TW: 533 111 368
kancelaria@pmtw.pl

Napisz do nas!

2 + 12 =

Kancelaria Adwokacko – Radcowska PMTW

Winiarski, Michałowski spółka partnerska

 

ul. Towarowa 23

43-100 Tychy

 

                                                                                                  

NIP: 646-299-14-88
KRS: 0000920962
REGON: 520-048-174
PM: 606 101 331
TW: 533 111 368
kancelaria@pmtw.pl
ING Bank Śląski S.A.
PL 29 1050 1399 1000 0092 9012 2861

Napisz do nas!

5 + 6 =